Novinky

Po stopách pražských pověstí


Pátek 01. února 2019

"PO STOPÁCH PRAŽSKÝCH POVĚSTÍ"

Představujeme vám opravdovou formu interaktivní společné zábavy, kterou je právě otevřená nová areálová hra ve Žlutých lázních. Jmenuje se "Po stopách pražských pověstí" a jedná se o zábavnou a vzdělávací společenskou hru v přírodním areálu. Přijďte si prožít dobrodružnou dvouhodinovou cestu pražskou historií, jejími příběhy a pověstmi a seznámit se s postavami legend i pohádek staré Prahy. Velká mapa a indicie v krásném přírodním areálu Žlutých lázní vám budou dobrými průvodci a společníky. 

Připomenete si, co již znáte, dozvíte se možná, co jste ještě nevěděli a zažijete to opravdové „putování historií“!!
 


KOMENTÁŘ / ARGUMENTACE HRY:

Nové areálová zábavná a společenská hra „Po stopách pražských pověstí“ je připravena pro žáky základních a středních škol, rodiny s dětmi a širokou veřejnost. Jedná se o interaktivní, vědomostní hru, která nabízí hráčům kombinaci pohybu v atraktivním prostředí přírodního areálu Žlutých lázní, ve spojení se společnou zábavou a možností získat nové vědomosti. Hlavním tématem nové hry je průřez dějinami Prahy od doby Přemyslovců až po současnost. Pomocí kvízů, hádanek, šifer a přesmyček, hráči postupují v mapě a plní úkoly. Mapa a indicie provází hráče zábavnou a intuitivní formou českou historií a poskytuje jim řadu informací i o méně známých příbězích a pověstech. Koncepce a zaměření hry přináší žákům škol rozšíření znalostí, vědomostí a dovedností v oblasti prvouky, dějepisu, přírodopisu a zeměpisu. 

Ideální formou je hra ve dvojici nebo skupině, která násobí společný zážitek a podporuje vzájemnou spolupráci mezi hráči v kolektivu. Doporučeným herním modelem je společná, spolupracující skupina 1- 5 osob. 

ZÁKLADNÍ PRINCIP HRY:

Princip hry je jednoduchý. Na startu obdrží hráč či skupina velkou herní mapu a základní instrukce k celé hře.

Během procházky po areálu nachází postupně jednotlivé indicie, které mu pomáhají při řešení úkolů. Součástí některých indicií je nápověda vážící se k dané otázce, součástí jiných indicií, je přesná instrukce, jak daný úkol či hádanku řešit. Cílem hry je zodpovězení všech otázek a splnění dílčích úkolů, které se na mapě skrývají pod očíslovanými klíči. Indicie jsou rozmístěné v areálu na viditelných, bezpečných a snadno přístupných místech.

Časová náročnost hry záleží na počtu hráčů a vybrané úrovni náročnosti. K celému absolvování hry doporučujeme počítat s časem minimálně 2-3 hodin. Doporučujeme počítat s minimálním časem na absolvování hry a začít ji s dostatečným předstihem! Hra bude pro návštěvníky k dispozici dle uvedené otevírací doby.

Školy si budou moci vybraný termín předem rezervovat na uvedené emailové adrese.
 

ZÁKLADNÍ HERNÍ SET:

  • Základní herní set obsahuje velkou oboustrannou hrací mapu a návod s instrukcemi ke hře. Po absolvování hry obdrží každý účastník i obálku s řešením všech úkolů a dárkový certifikát. 

MÍSTO: AREÁL ŽLUTÝCH LÁZNÍ

  • Hra bude probíhat v prostoru centrální části areálu Žlutých lázní. Indicie budou rozmístěny na velké a malé travnaté louce, na velkém mole, podél zpevněných cest, na venkovních částech objektů. Budou vždy dobře viditelné a snadno dostupné. Je připravena i tzv. „mokrá varianta“ v případě nepříznivého počasí, takže ani pár kapek deště nezkazí vaše společné dobrodružství! K dispozici je krytý prostor bistra Giallo, v němž se hráči mohou schovat a pouze vybíhat pro jednotlivé indicie.
  • Zároveň si zde můžete zakoupit i občerstvení. Celý areál je bezpečný, přehledný a poskytuje základní hygienické a sociální zázemí. V době konání hry bude přítomen i manager hry a provozní personál, který vám bude ochotně nápomocen radou i pomocí.

PŘÍCHOD / PŘÍJEZD DO AREÁLU ŽLUTÝCH LÁZNÍ

  • V období od února do května je přístup do areálu přes vchod u areálového parkoviště, navigace vás dovede do bistra Giallo, kde získáte mapu i všechny potřebné informace k zahájení hry!
  • V případě, že přijedete vlastním vozem, můžete využít velké areálové parkoviště. Ideálním spojením MHD jsou tramvaje číslo 3 a 17, stanice "Dvorce" a po pohodlné stezce se asi 300metrovou procházkou směrem zpět do centra dostanete ke vstupu do areálu Žlutých lázní přes vnitřní parkoviště.
     

PROVOZNÍ DOBA HRY:     (období únor - duben 2019)

ŠKOLY

čtvrtek a pátek 09:00 - 12:00 250,- Kč / mapa skupina (1-5 osob)

DRUŽINY

čtvrtek a pátek 13:00 - 16:00 250,- Kč / mapa skupina (1-5 osob)

VEŘEJNOST

čtvrtek až neděle 09:00 - 16:00 500,- Kč / mapa skupina (1-5 osob)

* doporučený poslední termín pro registraci / zahájení hry 14:00 hod  
 (délka trasy ca 2 - 3 hodiny)

Případné další informace a rezervace termínů na info@zlutelazne.cz

 

VYZKOUŠEJTE SI SAMI... 
... aneb  MALÁ OCHUTNÁVKA HRY!

Zkuste pro začátek, bez mobilu a počítače, odhalit jeden z našich příběhů a úkolů. A co potom? Zavolejte kamarádům či známým a můžete společně vyrazit za opravdovým velkým putováním historií Prahy! Žluté lázně se svou novou hrou čekají právě na vás!

zpět »